Naukowcy pracują nad pigułką na samotność

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Współczesna medycyna zaszła tak daleko, że większość dolegliwości potrafimy załagodzić lub nawet całkowicie wyeliminować. Dziś mamy do dyspozycji leki na różnego rodzaju bóle, gorączkę, a także problemy natury psychicznej, jak np. depresja. Teraz naukowcy pracują nad lekiem zwalczającym samotność.

 

Stephanie Cacioppo z University of Chicago Pritzker School of Medicine twierdzi, że uczucie samotności pojawia się, gdy chcemy nawiązać kontakty z innymi ludźmi, lecz nasze obawy ostatecznie biorą górę. W przypadku osób cierpiących na lęki społeczne, sytuacja jest znacznie gorsza i prowadzi do odizolowania.

Dlatego Stephanie Cacioppo i jej zespół pracują nad pigułką, która nie wyeliminuje uczucia samotności, ale pozwoli je załagodzić. Naukowcy stawiają na pregnenolon – neurosteroid, który obniża niepokój i percepcję potencjalnych zagrożeń.

Nowy lek ma sprawiać, że ludzie obawiający się kontaktu z innymi staną się spokojniejsi i nie będą doszukiwać się niebezpieczeństw, a co za tym idzie, bariery stojące na ich przeszkodzie będą wyglądały na łatwiejsze do pokonania. Skoro mamy już środki hamujące lęki i depresję, wkrótce z pewnością pojawią się też tabletki zwalczające samotność, a chętni na pewno się znajdą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika jest OK

Cóż, nie jesteśmy samotni

Cóż, nie jesteśmy samotni tylko bezpieczni. RODO i inne przepisy ochronne bronia nas od innych ludzi któzy chcieli by poznać a co gorsze zaprzyjaźnić się w jakiś sposób. Ochrona naszej prywatności chroni nas od zwiazków małżeńskich i nie tylko. Pigułka wydaje sie wzmacniać naszą ochronę.

Skomentuj