Kolejne postępy w dziedzinie sztucznej telepatii

Kategorie: 

Foto: University of Washington
Obsługiwanie urządzeń jedynie za pomocą naszych myśli nie jest już czymś nowym a eksperymenty tego typu przeprowadzane są coraz częściej. W najnowszym eksperymencie, jeden z uczestników badania potrafił jedynie za pomocą myśli kontrolować rękę drugiej osoby.

 

Sztuczna telepatia jest również określana jako telepatia internetowa. Aby wszystko zadziałało zgodnie z planem, wymagana jest elektroencefalografia która odczytuje fale mózgowe, komputery które odpowiednio zakodują informację i internet, który prześle informację.

 

Na Uniwersytecie w Waszyngtonie dokonano takiej internetowej telepatii na przykładzie gry wideo. Jedna osoba była podłączona do elektroencefalografa i miała grać używając jedynie swojego mózgu. Jednak myśli były przesyłane za pomocą internetu do drugiej osoby, oddalonej o około jednego kilometra, której ręka w momencie odebrania wiadomości uderzała o panel dotykowy.

 

W skórcie, gdy pierwsza osoba pomyślała o zadaniu jakie miała wykonać w grze, myśl została przesłana do drugiej osoby, która wykonała to zadanie fizycznie. W tym przypadku, sztuczna telepatia pozwoliła kontrolować rękę drugiej osoby, bez względu na odległości jakie ich dzieliły.

 

Naukowcy otrzymali grant w wysokości 1 miliona dolarów. Fundusze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój ich technologii. Badacze uważają, że w przyszłości internetowa telepatia może pozwolić nawet na bezpośrednią, telepatyczną wymianę informacji, np. między nauczycielem a uczniem.

 

 

Źródło: University of Washington

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj