Amerykańska agencja NSA pracuje nad komputerem kwantowym, który złamie każdy szyfr

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Jak wynika z danych ujawnionych przez Edwarda Snowdena, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego zbudowała lub jest właśnie w trakcie budowy komputera kwantowego, który pozwoli złamać każdy szyfr stosowany przez użytkowników internetu.

 

Za pomocą komputerów kwantowych można dokonywać niewyobrażalne ilości obliczeń niedostępnych dla standardowych maszyn liczących. Dzieje się tak dlatego, ponieważ dane w takich maszynach liczących są reprezentowane przez dany stan kwantowy a jego zmiany odpowiadają procesowi obliczeniowemu zaplanowanemu odpowiednim algorytmem. Wrogiem takiego systemu jest zjawisko dekoherencji powodującej określanie superpozycji kwantowej do postaci stanów stacjonarnych. Tym niemniej prace przy budowie tego typu maszyn liczących trwają i to nie bez sukcesów.

 

Gdy weźmie się pod uwagę fakt, że na projekt ten NSA ma zamiar wydać oficjalnie 80 milionów dolarów można uwierzyć w to, że taki komputer będą oni mieli bardzo szybko, a być może już go mają. Rozwój możliwości szpiegowskich ze strony służb amerykańskich rośnie i jak widać nikt nic sobie nie robi z ogólnoświatowego oburzenia ze względu na totalitarne zapędy władz USA.

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanskie-sluzby-przygotowuja-komputer-kwantowy-zdolny-zlamania-kazdego-szyfru

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj